Свято в інтересах дітей

320 листопада 2014 року, з нагоди Всесвітнього дня спільних дій в інтересах дітей в м. Миколаєві відбулось відкриття приміщення для нового дитячого будинку сімейного типу.

В заході взяли участь: заступник Миколаївського міського голови Сапожнікова М.О., начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Осауленко І.Є., представники служби у справах дітей облдержадміністрації та м. Миколаєва, начальники районних служб у справах дітей області, представники підприємств та благодійних організацій, батьки-вихователі, діти — вихованці прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Розширення мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, захист права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейне виховання є безперечним пріоритетом соціальної політики органів влади та місцевого самоврядування Миколаївської області.

Відкриття приміщення відбулось на території та в будівлі благодійного фонду «Альфа-Ник», завданнями якого є здійснення благодійної діяльності в інтересах дітей вразливих категорій. За його підтримки в області вже пройшли дві великі конференції «Миколаївщина без сиріт» із залученням відомих фахівців, як з України, так і іноземних. Також фонд неодноразово організовував свята для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, 30 вересня 2013 року, з нагоди святкування Дня усиновлення, на території фонду відкрито дитячий ігровий майданчик з гойдалками, каруселями, гірками, батутом та ін., збудований при фінансовій підтримці канадського благодійного фонду «I WILL Education and Poverty Relief Foundation», генеральним директором якого є Котова Т.В., а представником у Миколаївській області – Котов В.Д. Доречі, відкриття приміщення для нового дитячого будинку сімейного типу теж стало можливим завдяки фінансової підтримки фонду «I WILL Education and Poverty Relief Foundation»

Очолює благодійний фонд «Альфа-Ник» Ткачишин Євген Олександрович, який разом зі своєю дружиною Ткачишиною Лілією Михайлівною є батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу, де знайшли затишок, любов та родинне тепло сім дітей-вихованців та троє рідних дітей.

Взагалі, завдяки фонду «Альфа-Ник» в місті Миколаєві відкрито цілий комплекс для реалізації соціальних проектів, який складається із 4 будівель, компактно розташованих на одній земельній ділянці. На цей час на території комплексу вже функціонує 1 дитячій будинок сімейного типу (родини Ткачишиних), але планується відкрити ще 3-4 ДБСТ. Відкриття приміщення для нового дитячого будинку сімейного типу стало черговим кроком на шляху реалізації цих планів. Наступний етап – повне облаштування меблями, постільною білизною, килимовими виробами та побутовим обладнанням достотними для проживання батьків-вихователів та десятьох дітей-вихованців, також потребує суттєвої благодійної допомоги.

Також з метою вирішення проблеми соціального сирітства та пропаганди сімейних форм виховання на базі комплексу планується відкриття центру сімейного виховання.

А всебічний розвиток дітей буде здійснюватися через дитячий садок та початкову школу, які функціонуватимуть на території комплексу. Завданнями цих закладів буде ранній розвиток дітей та робота з дітьми з затримкою психологічного розвитку, а також створення клубу розмовної англійської мови.

Також буде працювати консультативний центр, де можна буде отримати консультацію юриста та психолога.

Крім того, на території комплексу заплановано відкриття соціальної їдальні та парикмахерської.

1 2 4 5 6jpg 7

Джерело: Служба у справах дiтей Миколаївської облдержадмiнiстрацiї

Speak Your Mind

*