Питанням захисту прав дітей – особлива увага

За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації І.Осауленко послідовне втілення завдань і доручень Президента України щодо захисту прав дітей, системна координація цієї роботи Уповноваженого Президента України з прав дитини дала відчутні результати і на Миколаївщині.

В області стабільно зменшується кількість дітей, які втрачають батьківську опіку, а кількість дітей-сиріт, влаштованих у сімейні форми виховання, постійно збільшується. Зокрема, 2010 року загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування становила 4252 дитини, 2011 року – 4079 дітей, 2012 – 3826 дітей, за станом на 01.11.2013 — 3680 дітей.

Тільки протягом 2013 року створено 25 прийомних сімей та 6 дитячих будинків сімейного типу, в які влаштовано 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всього сімейними формами виховання охоплено 2856 дітей, що становить 77,7% від загальної кількості дітей таких категорій.

«Кропітка щоденна робота по створенню умов для забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, родинним вихованням триває, адже важливо щоб кожна дитина відчула сімейний затишок та турботу», — наголосила І.Осауленко.

Уповноважений з прав дитини Ю.Павленко підкреслює, — «Президент України вимагає від органів влади не тільки забезпечувати права дитини, а й захищати дитину, розуміти не тільки фінансові обов’язки по відношенню до дітей, а й виконувати, забезпечувати, охороняти немайнові особисті права дитини: поважати і враховувати думку дитини, чути дитину, забезпечувати найвищі інтереси дитини в усіх питаннях, які її стосуються».

В контексті окреслених завдань в області розгорнуто активну роботу по захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, профілактиці соціального сирітства, збереженню рідної сім’ї, як найсприятливішого, природного середовища для життя та виховання дитини.

Одним із таких заходів стало відкриття опорного пункту служби у справах дітей облдержадміністрації на базі Миколаївського обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки».

«Відкриття опорного пункту дозволить перенести роботу співробітників служби у справах дітей безпосередньо у дитяче та підліткове середовище, почути кожну дитину, виробити найбільш ефективні методи роботи служби по захисту прав дітей з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, збільшити можливості впливу на процес соціалізації таких дітей», — повідомила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації І.Осауленко.

Джерело: Миколаївська обласна державна адміністрація

Speak Your Mind

*